o firmieofertakontakt
Polski
płyty poliwęglanowe
płyty komorowe
płyty lite
płyty pcv faliste i trapezowe
szkło syntetyczne
płyty akrylowe lite
płyty PCV spienione i twarde
daszki nad drzwi
folie samoprzylepne
wyroby z plexi
Imię i nazwisko *:
E-mail *:
Telefon:
Treść *:
* - pole wymagane
Właściwości

Płyty profilowane z PET odporne na kulki gradu o średnicy do 20mm spadające z prędkością 10m/s, temperatura użytkowania od -40ºC do +65ºC

MONOCLEAR-X to płyta profilowana (fala/trapez), przejrzysta, wytłoczona z politereftalanu etylenu (PET). Płyty MONOCLEAR-X przeznaczone są do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych przegród budowlanych, a w szczególności zadaszeń werand, altanek, wiat, tarasów, szklarni, ogrodów zimowych, świetlików, okładzin ścian itpPłyty profilowane z PET, poliestru i akrylu, nadają się do dekoracyjnej obudowy balkonów, jako stabilne i przejrzyste elementy dachu, na dziedzińcach wewnętrznych do krycia werand, jako efektowne markizy, osłony ścienne do cieplarni, do budowy jasnych garaży, pawilonów, pergoli i wielu, wielu innych. Płyty profilowane, wytłoczona z politereftalanu etylenu (PET) nadają się szczególnie do zadaszeń z wysokimi wymaganiami dotyczącymi przepuszczalności światła czystej widoczności.


Właściwości płyt profilowanych z PET
 • współczynnik rozszerzalności cieplnej 9x10 mm/m.
 • ciężar właściwy 1,35 - 1,38g/cm3
 • przepuszczalność światła ok. 85 % ( dla płyt przezroczystych )  Poliester falisty (płyty i rulony)

  Materiał wykonany z żywic poliestrowych wzmocnionych wewnątrz matą włókna szklanego. Jego wysoka wytrzymałość umożliwia szerokie zastosowanie. Poliester ma kwalifikacje ITB - słabo rozprzestrzeniający ogień. Jest odporny na wpływy atmosferyczne, na promieniowanie UV, procesy starzenia, na spaliny przemysłowe i agresywny klimat morski. Zachowuje trwałość barwy minimum przez 5 lat.

  Dane techniczne

 • zakres temperatur uzytkowych od -30 °C do + 120°C

 • przejrzystość ok 80% (dla koloru naturalnego)

 • wytrzymałośc na obciążenia sniegiem - 100 kg/m2

 • ciężar właściwy - 1,4g/cm2

  Występuje w płytach o wymiarach (cm): 90 x 200, 90 x 250, a także w rulonach o wysokości (cm) 100, 200, 250. Długość rulonów wynosi od 30 do 40 mb. Grubość materiału - 0,8 mm. Zarys fali 76/18. UWAGA! Materiał o większej grubości i innym zarysie fali - na zamówienie.
  Kolory dla płyt: naturalny (przejrzysty), mleczny (biały), żółty, zielony.
  Kolory dla rulonów: naturalny, biały, żółty, zielony


  Oferta dla wymagających

  Dla wymagajacych mamy w ofercie także płyty akrylowe faliste z wytłoczeniem rozpraszajacym światło.

  Składowanie i montaż płyt z PVC i poliestru

  SKŁADOWANIE

  Płyty profilowane z PCV, akrylu i poliestru składować należy na podłożu suchym i równym, stos może mieć maksymalnie 50 cm wysokości. Nie wolno układać ich na rozgrzanych powierzchniach, takich jak dachy kryte papą, skrzynie ładunkowe samochodów ciężarowych lub w pobliżu czynnych urządzeń grzewczych. Podkładać kantówki! Podczas składowania należy zapewnić prawidłowe przewietrzanie.  Przy składowaniu na zewnątrz niezbędne jest przykrycie stosu jasną, nie przepuszczającą światła powłoką (folia, plandeka), która zapobiegnie kumulacji ciepła w stosie i ochroni przed opadami atmosferycznymi. Zabronione jest składowanie płyt z PCy w stosie wystawionym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (efekt soczewki).

  MONTAŻ

  Odległość płatwi zależy od konkretnie zastosowanej płyty, warunków klimatycznych w danym rejonie (śnieg, wiatr). Zalecamy malować płatwie na biało lub na inny jasny kolor by płyty nie nagrzewały się od nich.  Powierzchnia malowana musi być całkowicie sucha, gdyż inaczej opary rozpuszczalników mogłyby rozpuścić płytę, Minimalny spad powierzchni dachowej powinien mieć 6°, ale przy 10° uzyskamy efekt skutecznego samooczyszczania. Montaż płyt może odbywać się w temperaturze nie niższej niż +5 °C.

  DOCINANIE

  By zapewnić bezodpryskowe cięcie płyty pcy i poliestrowe tniemy głównie piłami ręcznymi o drobnych zębach, np.: brzeszczotem do metalu, otwornicą włosową. Kanty które mają być szczególnie równo docięte (bardzo gładkie równe) wymagają cięcia szlifierką kątową z tarczą korundową. Jeżeli używamy do cięcia piły tarczowej, powinna mieć ona tarczę ze stali szybkotnącej lub ze wstawkami z twardego metalu, Dla PCV prędkość obrotów tarczy powinna wynosić 2500 obr.min., a dla poliestru nawet 4000.

  PRZYKRĘCANIE

  Płyty należy mocować przy pomocy śrub z nakrętkami (jeżeli konstrukcja jest przewiercona na wylot) lub wkrętów do drewna albo wkrętów samogwintujących dla konstrukcji stalowych. Dla zabezpieczenia płyt przed korozją elementów mocujących oraz pyłami i wilgocią zalecamy używanie specjalnych uszczelnień (uszczelnienie kombinowane). Przy kryciu dachów śruby montujemy na szczycie fali (stosując podkładki dystansowe), a przy montażu pionowym, mocowanie umieszczamy w dolinie fali (bez podkładki dystansowej). Ze względu na rozszerzalność materiału pod wpływem ciepła niezbędne jest nawiercanie większych otworów niż średnica śruby (3-4 mm). Odległość wierconego otworu od brzegu płyty nie może być mniejsza niż 4 cm.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
 • START+ - wszystko czego potrzebujesz - portrety na zamówienie